Дитяча самостійність

батькам

Кожній мамі хочеться, щоб її дитина виросла незалежною, вільною, самостійною особистістю.  Перед тим, як почати  виховувати в дитини самостійність – варто, проаналізувати свою поведінку, переглянути та спробувати змінити свої деякі риси характеру, своє сприймання оточуючого.

А для того, щоб сформувати  самостійність  у дітей,  рекомендую  скористатися  даними порадами:

  1. Терпіння. Якби ви не поспішали, старайтеся не доробляти роботу за дитину – це може стати для неї звичкою, і дитина перестане намагатися щось робити самостійно.  Але якщо ви бачите, що в дитини довгий час щось не виходить, то обов’язково допоможіть їй.
  2. Вдячність за допомогу.  Ніколи не відмовляйтесь від допомоги дітей, навіть,  якщо вам допомога особливо не потрібна, або вам доведеться прибирати ще й після допомоги малюка
  3. Самостійність.  Без необхідності не втручайтеся в міжособистісні стосунки дітей та їх стосунки  з друзями.  Вчимо дітей самостійно вирішувати свої проблеми.  А якщо діти просять поради, то безумовно потрібно пояснити, як варто  було б вчинити в тій чи іншій ситуації.
  4. Похвала.   Обов’язково хвалимо дітей за прояв самостійності, схвалюємо бажання самим виконувати завдання, при цьому промовляючи , що краще б за неї ніхто так гарно не справився б із завданням.

Більшість мам вважають, що  проявом самостійності в дітей є уміння зав’язувати шнурки, чистити зуби, їсти ложкою, але це все лише навички, котрі діти набувають з нашою допомогою. Хоч  вони  теж  являються  складовою незалежності особистості дитини.