13 заповідей для мами і тата майбутнього першокласника

батькам

 1. Несприймайте дитину маленькою. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Ти в нас уже дорослий, ми можемо довірити тобі помити посуд».
 2.  Визначте загальні інтереси у вашій сім’ї (це може бути як і спільний перегляд мультфільмів, так і вирішення життєвих ситуацій – обговорення сімейних проблем).
 3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте її порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті. Наприклад, дайте гроші на хліб, морозиво, коментуючи суму на той і на інший товар.
 4. Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності сторонніх. На скарги навколишніх, учителя або вихователя скажіть: «Дякую, ми обов’язково поговоримо на цю тему».
 5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся думкою дитини. Лише так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
 6. Постійно говоріть з дитиною, розвиток мовлення – це запорука гарного навчання.
 7. Відповідайте на кожне питання дитини, тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.
 8. Дивіться на світ очима вашої дитини, адже бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
 9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, кажіть: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати».
 10. Формуйте високий рівень домагань. І вірте, що ваша дитина зможе все, потрібно тільки їй допомогти. Хваліть малюка словом, усмішкою, ласкою, ніжністю.
 11. Не будуйте ваші взаємини на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини своїх вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.
 12. Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
 13. Ваша повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.