Цікаві ігри для дітей з покидькового матеріалу
Ігри з пінопластом
Рекомендації для батьків:
- У пінопласт легко застромляють сірники, палички тощо, (для безпеки варто зробити кінці тупими і не залишати дитину саму з цими предметами). Запропонуйте дитині просто застромлювати сірники в пінопласт.
- Застромлюючи сірники можна зробити паркан, щоб не вибігло курча, (у центрі посадіть курча та обіграйте ситуацію)
- Застромлюючи сірники, можна зробити їжачка.
Різнокольоровий килим
Рекомендації для батьків:
- Підготуйте килим з різнокольорових частин. Використовуйте не більше ніж три кольори. Вам також знадобляться різнокольорові предмети: ґудзики, шнурки, шматочки різнокольорового паперу та тканина різної фактури.
- Покажіть малюкові як розмістити предмети на «килимі» відповідно до їх кольору. Спонукайте малюка самостійно брати предмети з коробки, зі столу тощо. Коментуйте дії дитини, називаючи предмет та його колір.
Розумний будівник
Рекомендації для батьків:
- Підготуйте 1-2 коробки різного розміру. Покажіть малюку, як вони відкриваються та закриваються. Коментуйте кожну свою дію.
- У найменшу коробку покладіть найменшу іграшку. Покладіть цю коробку у більшу за розміром. Дайте можливість малюкові самому діставати іграшку. Називайте дії малюка.
- Поставте кілька коробок одна на одну, починаючи з великої і називаючи: велика коробка, менша, маленька. Повторіть свої дії кілька разів.
- Запропонуйте дитині зробити споруду. Називайте розмір коробки, яку ставить ваш малюк. Якщо на ваших коробках є картинки -корисно їх розглянути та назвати. Такі картинки можна наклеїти разом з малюком.
Ігри зі звичайним папером
Рекомендації для батьків:
- Підготуйте коробки з – під взуття, соку, молока тощо, обгорніть їх кольоровим папером.
- Із різнокольорового паперу зімніть кульки різного розміру. З цим завданням справиться і ваш малюк.
- Покажіть йому, як опускати кульки в коробку. Називайте кожного разу колір кульки та коробки.(Беру червону кульку. Опускаю її в червону коробку). На початку заняття не слід використовувати більше ніж два кольори.
- Якщо використовувати більші розміром коробки – можна кидати кульки з будь – якої відстані. Можна познайомити малюка з фольгою, що збагатить тактильний досвід. З різнокольоровою фольгою можна робити ті самі вправи.
Ігри з резинками
Рекомендації для батьків:
- Надіньте різнокольорові резинки на пластикову пляшку, покажіть, як їх знімати, та запропонуйте дитині зняти останні. Щоразу називайте дію та колір, наприклад: «Марійка зняла червону резинку».
- Запропонуйте малюкові надіти резинки йому буде легше, якщо ви триматимете пляшку.
- Можна ускладнити завдання, взявши дві пляшки різного кольору. Резинки потрібно співвіднести за кольором. Не забувайте коментувати дію: «На жовту пляшечку надінемо жовту резиночку».
- Маленькі різнокольорові резинки можна надіти на пальці собі та малюкові, імітуючи прикраси. Можна звернути увагу малюка на поняття “всі”, “кожен”, “всі крім одного”. Наприклад: «Усі пальчики прикрашені», «На кожному пальчику резинка», «Усі прикрашені, крім одного».