Створення умов для рухового режиму вдома
Це питання сьогодні набуває неабиякої ваги й актуальності. Як не дивно, але у сучасному світі, що перебуває у невпинному русі, самі люди рухаються мало: сидять на роботі, вдома та на відпочинку.
Спосіб життя дорослих позначається і на малюках. І навіть у наймолодших трапляються випадки “гіподинамії”. На жаль, доволі часто батьки обмежують рухову активність своїх дітей, втихомирюючи, або навіть забороняючи бігати,стрибати, шуміти. Подібні обмеження та заборони, аж ніяк не сприяють фізичному та психічному розвитку дитини, закріпленню рухових навичок, загартуванню.
Сучасні батьки віддають перевагу розвитку інтелектуальних здібностей, заповнюючи життя дітей гуртками, школами та курсами раннього розвитку. Це дуже шкодить фізичному розвитку дитини, адже їй не вистачає активних ігор на свіжому повітрі, прогулянок, катань на велосипеді , плавання у річці тощо.
Турбота про здоров’я та всебічний фізичний розвиток дитини починається з організації здорового способу життя в сім’ї. Головний секрет гарного самопочуття дитини – в її активній діяльності.
Правильна організація рухової діяльності дошкільнят – шлях до гармонійного розвитку та міцного здоров’я.
Дітей варто зацікавлювати різноманітними видами діяльності, пов’язаними з розвитком рухових умінь і навичок:
- Облаштуйте в квартирі спортивний куточок. По – перше, малюк з раннього дитинства буде активно рухатися, поступово освоюючи новий інвентар. По – друге, якщо дитина буде грати в рухливі ігри в спеціально відведеному для цього місці, батькам буде легше. Крім того багато дітей дуже не посидючі, а спортивний куточок надасть їм можливість витрачати свою енергію з користю для здоров’я. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати дозвілля дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, набутих раніше, розвитку спритності, самостійності.
- Спонукайте малят використовувати в іграх доступний фізкультурний інвентар (м’ячі, обручі, скакалки, кеглі, тощо) . Спочатку варто показувати дітям, які дії можна виконувати з тими чи іншими предметами, пізніше малюки зможуть фантазувати і самостійно використовувати інвентар.
- Щоденно разом з дітьми виконуйте ранкову гімнастику, здійснюйте гартувальні процедури, регулярно виходьте на прогулянки.
- Залучайте дітей до виконання основних рухів – вправляйте у ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, киданні, дотриманні рівноваги.
- Разом з дітьми здійснюйте піші прогулянки, туристичні походи.
- Грайте в рухливі ігри. Катайтеся на санчатах, ковзанах, лижах, велосипедах, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, хокей, ігри з м’ячем, стрибайте на скакалці,
- Основна вимога до спортивного куточка та інвентарю – безпека.