Вплив класичної музики на здоров’я дошкільника
Ваша дитина має певні проблеми зі здоров’ям? Ви втомилися від некерованої поведінки малюка? Ви можете вже сьогодні їй допомогти. Як саме?
Подаруйте дитині світ музики і допоможіть їй знайти в собі такі ресурси, які звільнять її від ярма хвороби або, принаймні, допоможуть мобілізувати свої зусилля на власний розвиток, на реалізацію своїх можливостей, отримання задоволення від спілкування з прекрасним і високим.
Музика…
Вона потрібна дитині як їжа, як повітря, як материнські обійми.
Вона має супроводжувати малюка протягом дня, лагідно пробуджуючи,піднімаючи на зарядку, спонукати до роздумів.
Вона є важливим чинником не лише емоційного, естетичного, духовного, а й загального інтелектуального розвитку.
Здавна відомо, що різна музика по-різному діє на настрій і психічний стан людини, може бути оздоровчою і руйнівною, може вводити в транс.
У зв’язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти.
Збуджуюча, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитину) стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах) спонукає до руйнівних дій. Особливо протипоказана така музика при гіперактивності, розгальмованим дітям зі слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.
Слухаючи «правильну» музику можна врівноважити діяльність нервової системи дитини, заспокоїти надто збуджених і активізувати загальмованих дітей, відкоригувати неправильні та зайві рухи. Використовуючи музичний ритм як організатор руху, можна розвивати у дітей увагу, пам’ять, внутрішню зібраність, знімати психоемоційне напруження, стимулювати їхню рухливість і зміцнювати силу та витривалість на фізичному і психологічному рівнях.
Часто буває популярна музика, яка створюється сьогодні, завтра – вже мертва, бо не відображає головного змісту життя, а створена холодною рукою ремісника. Музика ж, вистраждана Майстром, написана кров’ю серця довго відгукується в душі людства, бо вона завжди – про головне.
Отож, найкращим зразком музики, здатної управляти дитиною зсередини та лікувати є класична музика.
Як це не сумно усвідомлювати, в даний час інтерес підростаючого покоління до класичної музики загублений. Ми живемо в складну і суперечливу епоху революційних потрясінь, небувалого злету науково-технічного прогресу, посилення матеріалістичного сприйняття світу, загострення соціально-культурних протиріч. Тим часом класична музика являє собою невичерпне джерело загальної людської духовності та оздоровчий ефект.
Музика замість пігулок.
Чому саме класична музика благотворно впливає на організм? Вона написана в ритмі роботи серця ( 60-70 ударів/хв.).
Лікарі з часів Піфагора та дослідження сучасної медицини переконливо доводять, що класична музика позитивно впливає на центральну нервову систему, дихання, кровообіг, артеріальний тиск, діяльність залоз внутрішньої секреції, фізичну активність і загальний стан організму людини. Крім того, шедеври музичного мистецтва з успіхом застосовуються для корекції функціональних розладів різних органів та систем організму, в тому числі нервової системи.
Можливо ви чули про «ефект Моцарта»? Доведено, що саме в музиці Вольфганга Амадея Моцарта є найбільше звуків потрібної частоти.
При прослуховуванні маленькими дітьми музики австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта, діти швидше розвиваються інтелектуально. Вона несе в собі дуже потужний енергетичний заряд, заряджає мозок, немов «будить» його і пробуджує кмітливість та креативність. Проведений комп’ютерний аналіз показав, що в творах В. Моцарта переважають мажорні тони які налаштовують і змушують прагнути до перемоги. Отже, слухаючи цього, воістину великого композитора і музиканта ми підсвідомо прагнемо до перемоги. Соната ре – мажор В. Моцарта для фортепіано лікує епілепсію (зупиняє напади і припиняє епілепсію).
Музика композиторів епохи бароко заспокоює, мобілізує механізми пам’яті. Може приховати або навіть нейтралізувати звуки бор машини.
Романтичні твори Франца Шуберта, Фредеріка Шопена, Ференца Ліста створюють відчуття вільного простору, допомагають зняти стрес, сконцентруватися. Діти, які слухають такі твори, поводяться спокійніше, розважливіші від однолітків, менше хворіють, краще вчаться.
Під час головного болю слід слухати «Весняну пісню» Фелікса Мендельсона, «Гуморески» Антоніна Дворжака, «Угорську рапсодію №2» Ференца Ліста, «Аве Марію!» Франца Шуберта, Вальси Йоганна Штрауса.
Класична музика поліпшує здоров’я і самопочуття всіх охочих до неї людей.
І найголовніше – музика допомагає тоді, коли її слухають, коли вона не є просто фоном для діяльності. Музика має цілком заповнювати свідомість і думки.
Шановні батьки! Слухайте класичну музику самі, та долучайте до неї своїх малюків. Не відкладайте важливе на потім. Починайте вже сьогодні. Оздоровлюйтесь, збагачуйтесь духовно та відпочивайте з задоволенням.