Обережно, дифтерія!

батькам

Дифтерія – небезпечна інфекційна хвороба, яка викликається особливим мікробом – дифтерійною паличкою. Там, де вона оселиться, виникає  запалення і утворюються специфічні сіро-білі нальоти. Розрізняють дифтерію зіву, носа, глотки ,очей, вуха. Найпоширеніша дифтерія – дифтерія зіву.
Потрапивши в організм людини, дифтерійні палички швидко розмножуються і виробляють дуже небезпечну мікробну отруту – токсин. Саме він призводить до порушення діяльності серцево-суддиної та нервової систем, нирок, тощо. У хворих на дифтерію найчастіше уражається м`яз серця (дифтерійний кардит).
За своїми першими ознаками дифтерія зіву майже нічим не відрізняється від звичайної ангіни – червоне горло, біль при ковтанні, слабкість, втрата апетиту.
Дифтерія гортані через декілька днів від початку позначається сиплим голосом, а дифтерія носа – гнійно–кров`яними виділеннями з носа та утворення кірочок, що затруднюють носове дихання.
Якщо своєчасно не розпізнати хворобу та не ввести рятівну протидифтерійну сироватку, стан хворого може різко погіршитися.
Якщо ви або ваші близькі занедужали і є найменша підозра на ангіну, вимагайте термінового обстеження.
Найчастіше збудник дифтерії проникає в організм повітряно-крапельним шляхом (при розмові, чханні, кашлі), але можна заразитися і від носія бактерії. Така людина особливо небезпечна.
Дифтерія належить до інфекцій, від яких ефективно можна захиститися лише профілактичним щепленням.
Вдповідно до Наказу МОЗ №551 від 11.08.2014р.“Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні” перше щеплення проти дифтерії рекомендують робити з 2-х місячного віку, потім в 4 та 6 міс. Потім робиться один рік перерва. У 1.5 року треба повторити, а потім у 6, 16, 26 і кожні наступні 10 років.