Пам’ятка про попередження захворюваності на грип
Центр РПРСА «Пагінець»
ПАМ’ЯТКА
Про попередження захворюваності на грип та ГРВІ
На що необхідно звернути увагу
за підозри на грип:
• Захворювання здебільшого починається гостро, з ознобу, відчуття жару, сильного болю голови, болю в очах. Турбує ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон.
• Вже в перші години температура тіла сягає 39-40С, утримується на такому рівні 2-3 доби, далі — знижується. Якщо гарячка триває довше 5-7 діб це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.
• Вже на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль за грудниною. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння.
• Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.
• Привертає увагу вигляд обличчя хворого: одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини.
|
Загальні заходи профілактики грипу та інших ГРВІ:
1. Вдягайтеся відповідно до погоди;
2. Уникайте переохолодження, протягів, промокання ніг;
3. Врегулюйте режим праці та відпочинку, виділяйте достатньо часу на сон;
4. До раціону харчування додайте часник, цибулю, відвари калини та смородини;
5. Регулярно проводьте вологе прибирання та провітрювання квартири чи кімнати у якій проживаєте;
6. На практичних заняттях та лекціях користуйтеся марлевою пов’язкою (одноразова марлева пов’язка замінюється через 2 год. багаторазова – прасується кожні 2 год.);
7. Старайтеся не приймати гостей і самі не ходіть в гості; 8. Тимчасово не відвідуйте заходи а великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки тощо);
9. Обмежте користування громадським транспортом. Перед виходом з дому застосовуйте оксолінову мазь;
10. Якщо ви захворіли негайно зверніться до лікаря.
Пам’ятайте, що хворий на грип, чи інші ГРВІ перебуваючи на роботі, за один день можете заразити до 100 своїх колег та дітей! |
Застосування медикаментозних засобів для профілактики грипу та інших ГРВІ:
Амізон (0,25) стимулює гуморальну і клітинну ланку імунітету та синтез ендогенного інтерферону, впливає на фактори природної антиінфекційної резистивності. Застосовують по 1 таб на добу після їжі не розжовуючи – 3-5 діб, далі – по 1 таб 1 раз у 2 дні – 2-3 тижні.
Афлубін стимулює клітинну ланку імунітету та синтез ендогенного інтерферону. Застосовують по 1 таб 2 рази на добу через 1 год. Після їжі у роті повністю розсмоктують, впродовж 3-х тижнів.
Римантадин (0,5) противірусний засіб прямої дії. Застосовують по 1 таб 2 рази на тиждень, впродовж 3-х тижнів. За контакту з хворим на грип чи ГРВІ – по 1 таб на добу, впродовж 2-х тижнів.
Оксолінова мазь 0,25% противірусний засіб прямої дії. Змащують слизові оболонки носу 2 рази на добу, впродовж 25 діб.
Також можна застосувати: настоянку ехінацеї, імунал, мефенамову кислоту та інші препарати.
Найефективнішими є щеплення проти грипу, яке проводиться за 2-3 тижні до епідемії. Щеплення може бути проведено в умовах поліклініки. В Україні зареєстровано наступні протигрипозні вакцини «Флюарикс», «Ваксигрип», Інфлувак», «Грипом», «Інфлексал В», «Інвівак». |