Вестибулярний апарат Вашої дитини
Без вправ на рівновагу і розвиток вестибулярного апарату ніяк не обійтися.
Для тренування вестибулярного апарату дитині потрібна спеціальна гімнастика. Її можна виконувати не тільки до того, як малюк встане на ніжки, але й пізніше.
- Після того як дитина навчиться ходити, не зупиняйте її, якщо вона хоче кружляти. Навіть якщо вам здасться, що скоро у неї закрутиться голова. Таким чином діти самостійно тренують свій вестибулярний апарат, причому вони інстинктивно знають, коли зупинитися.
- Частіше бувайте з дитиною в розважальних центрах, де є батути. Стрибки дуже важливі для розвитку почуття рівноваги. Також не забороняйте дітям стрибати і вдома.
- Гойдалки на дитячому майданчику – один з кращих способів тренувати вестибулярний апарат. Так що не лінуйтеся катати малюка високо-високо, при цьому надійно його страхуючи.
- Посадіть дитину на велосипед якомога раніше! Спочатку хай звикне до триколісного, а потім навчиться тримати рівновагу і на двоколісному.
Вестибулярний апарат — це орган, частина внутрішнього вуха, яка відповідає за рівновагу і орієнтованість в просторі. Багато захворювань можуть стати причиною порушення вестибулярного апарату і привести до таких неприємних наслідків, як втрата рівноваги, блювота, нудота, посмикування очного яблука, запаморочення , посилене потовиділення і т.д.
Дуже багато хто страждає на цю недугу, деякі навіть не можуть спокійно їхати в транспорті, гойдатися на гойдалках і виконувати пов’язані з цим дії.
Фахівці вважають, що розвивати цей орган можна в будь-якому віці. Для цього потрібно робити нахили, повороти, плавно обертати головою і тілом. Приступати до занять потрібно поступово, спочатку вистачить і трьох повторень, в подальшому цей показник можна довести до 7-8. Ці нескладні вправи можна виконувати і в домашніх умовах. Також хороші аеробіка, пробіжки і походи в басейн.
Методи тренування і ефективні вправи
Погана робота вестибулярного апарату не завжди свідчить про проблеми зі здоров’ям. Просто цей апарат необхідно розвивати. Його нормальне функціонування багато в чому залежить від активності людини.
Розвивати орган рівноваги можна за допомогою фізичних вправ, оскільки він відповідає за рухи і орієнтованість в просторі. Для цих цілей підходить ЛФК. Звичайні види спорту підходять далеко не всім, адже для сильних навантажень потрібен добре підготовлений організм. Робіть прості вправи, наприклад, берізку, повороти голови, розвороти корпусу з розведеними руками.
Ще один чудовий метод тренування — це йога, вона допомагає зміцнити тіло і розвинути гнучкість. Коли ви розвинете м’язи, додасте їм пластичності і станете добре тягнутися, можете перейти до інверсійних асан, які визнаються в Україні найвищою планкою тренування органу рівноваги.
А поки ми підготували комплекс ефективних вправ, які ви зможете легко повторити вдома.
- Сядьте на стілець, випряміть ноги, звівши п’яти разом, носки в сторони, руки опустіть — це вихідна позиція. Кожнy з таких потрібно повторити 6-9 разів. При цьому рухи голови повинні бути плавними.
- На видиху нахиліть голову вниз, на вдиху поверніться в початкову позицію.
- Поверніть голову вправо, потім в іншу сторону. Дихайте рівно, через ніс, в звичному темпі.
- Нахиліть голову до правого плеча, поверніться в початкову позицію і повторіть вправу для лівого боку. Дихання таке ж, як і в попередній вправі.
- Накресліть головою коло справа наліво і в зворотний бік.
Розвиток вестибулярного апарату відбувається поступово з моменту народження. як правило, до 12 річного вікоу цей орган вже повністю розвинений, правда і тут бувають винятки. Тому якщо ви хочете зміцнити орган рівноваги, займайтеся з дитинства і тренуйте своїх дітей .