ЯК ПРАВИЛЬНО НАВЧИТИ ДИТИНУ СТРИБАТИ НА СКАКАЛЦІ

                         

Скакалка – популярний спортивний снаряд, з яким добре знайомі дорослі і діти. Користь таких вправ цілком очевидна для хлопчиків і дівчаток. Тому батьки можуть правильно організувати вільний час своєї дитини з тим, щоб вона мала можливість провести його весело і з користю, вивчаючи різні фізичні вправи. Однак при цьому дуже важливо знати, як навчити стрибати на скакалці дитину, і дохідливо пояснити їй процес виконання всіх дій.          

В ЯКОМУ ВІЦІ ВАРТО ПОЧИНАТИ НАВЧАННЯ

Одним з важливих аспектів навчання малюка є його вік – саме цей критерій «підкаже» батькам, наскільки дитина готова навчатися стрибати через скакалку. Наприклад, в одно-дворічному віці діти ще погано володіють своїм тілом, і не зможуть стрибати в такт разом зі скакалкою. Поступово починати тренування можна тоді, коли дитині виповниться три роки – до цього процесу варто залучати активні ігри.                   

При цьому завдання повністю мають відповідати критеріям віку, і фізичного розвитку хлопчиків і дівчат. Наприклад, вже до 5-7 років дошкільник повинен вміти самостійно виконувати прості фізичні вправи. Таким чином варто зазначити, що починати виконувати нескладні вправи можна з двох років. А поступове вирівнювання рівноваги і чудова координація рухів проявляться вже ближче до шестилітнього віку. Оптимальний період, коли можна буде починати навчатися стрибати – 4 роки.

КОРИСТЬ ЗАНЯТЬ ЗІ СКАКАЛКО

Стрибки на скакалці – не тільки веселе дозвілля для дітей, а ще й величезна користь для їхнього здоров’я. При цьому варто відзначити найбільш вагомі переваги використання даного гімнастичного снаряду:

В результаті такі стрибки сприяють підтримці здорового стану дитячого організму і зміцненню імунної системи.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ СКАКАЛКУ

Для ефективного навчання зовсім не останню роль відіграє правильний вибір спортивного інвентаря. Тому, щоб навчити дитину стрибати через скакалку, рекомендується врахувати головне правило при її виборі – ріст дитини. Визначитися з довжиною скакалки можна наступним чином:

Визначившись з правильним способом вимірювання довжини даного інвентаря, можна починати візуальне оцінювання. Діаметр скакалки повинен коливатися в межах від 5 до 8 мм. При цьому бажано вибирати моделі, виготовлені з щільної мотузки або гумового шнура.

Важливо перевірити, щоб шнур надійно фіксувався з двох сторін до ергономічним рукояткам. В іншому випадку під час стрибків дитина може отримати травму. Ні в якому разі не варто купувати даний інвентар на виріст. Дитині має бути зручно стрибати в даний момент, а не через кілька років.

ВПРАВИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ

Привчати дитячий організм до фізичних навантажень рекомендується поступово. Щоб малюк почав швидко стрибати, спочатку треба проводити заняття протягом 5-7 хвилин. З кожним разом ці вправи будуть збільшуватися – до 10-15 хвилин.

Наприклад, дітям віком до 5 років найкраще займатися не більше 30 хвилин в день. Дошкільнята можуть займатися спортивними вправами повноцінну академічну годину.

Одна з найпоширеніших помилок з боку батьків, які не знають, як навчити дитину стрибати на скакалці – навчання стрибків і повне ігнорування того, як правильно тримати руку. Важливо пам’ятати, що дітям буде набагато легше підлаштувати рух своїх ніг під ритм, який задають руки. Тому починати процес навчання бажано з координації рук і ніг, що призведе до правильних обертів скакалкою. Лише потім варто переходити до повноцінних стрибків.

Перед початком виконання роботи найкраще провести невелике тренування, щоб розігріти м’язи і запобігти їх розтягненню. Це може бути ходьба на п’ятах, гусячий крок і хода велетня, а також кроки з перекатом (коли нога перекочується з п’ятки на носок).

ПОЕТАПНЕ НАВЧАННЯ

Умовно весь процес навчання поділяється на три основних етапи:

  1. В першу чергу потрібно навчити стрибати дитину на одному місці без скакалки. Це допоможе їй отримати правильні навики приземлятися – на носочки і поступово на всю стопу, що дає можливість уникнути травм в подальшому. Частота в цьому випадку коливається в межах 50-70 стрибків за 1 хвилину. Після освоєння першого етапу можна переходити до наступних завдань.
  2. Правильні оберти скакалки в руках. Один з виробів треба розрізати на дві частини. Важливо дати дитині можливість взяти в руки спочатку один кінець, а потім – відразу два розрізаних шматки. Батьки повинні показати, як правильно крутити скакалку за допомогою кисті руки, не задіюючи при цьому плечовий суглоб.

ВИДИ ВПРАВ

Коли дитя навчиться впевнено тримати спортивний інструмент і швидко стрибати, варто перейти до навчання більш складних вправ. Стрибки з різними завданнями – це завжди дієво і дуже корисно для дітей різних вікових категорій.

Батьки можуть запропонувати своєму малому наступні вправи:

Щоб організувати веселу гру зі скакалкою для 5-6 дітей, можна пограти в добре знайому гру під назвою «Рибак». Це популярна гра серед дітей молодшої групи. Батько або педагог стає в коло дітей і починає поступово вертіти скакалкою ( «сіті рибалки»), щоб виловити «рибку». Учасники, які вчасно не підстрибнули, і скакалка торкнулася до їхніх ніг – виходять з гри.

Для дітей дошкільного віку таку гру ускладнюють – скакалку обертають з більшою швидкістю, піднімаючи її на певну висоту. Іноді процес супроводжується додатковими умовами – стрибки тільки на правій або лівій нозі, стрибки з плесканням в долоні і таке інше.

Джерело: https://smartum.com.ua/about_us/blog/sport/kak-pravil-no-nauchit-rebenka-prygat-na-skakalke/

Підготувала фізичний інструктор Оксана Бойко