“Безпека дитини вдома”

Чи знаєте ви, що 75% нещасних випадків, у результаті яких діти потребують медичної допомоги, стаються вдома? Третина батьків не закривають розетки і не захищають меблі, прикріплюючи їх до стін або не закривають гострі краї. 

Дім – простір, який ми зазвичай вважаємо найбезпечнішим – може виявитися повним небезпечних пасток. Що робити, щоб уберегти дітей від нещасного випадку?   Пропоную 10 найважливіших правил!

1. Тримайте електронне обладнання поза досяжністю

Намагайтеся тримати електронне обладнання, кабелі та акумулятори подалі від дітей. Найкраще з раннього дитинства привчати дитину до того, що це не іграшки. Пошкоджене обладнання або кабелі підвищують ризик ураження електричним струмом. Проковтування батарейок може призвести до серйозних наслідків для здоров’я, адже, коли вони взаємодіють зі слиною та шлунковим соком, вони розкриваються. Речовина, що в них міститься (електроліт), діє як кислота – руйнує структуру внутрішніх органів.

2. Ховайте дрібні або гострі предмети

Зберігайте дрібні або гострі предмети, такі як шпильки, канцелярські скріпки, ґудзики, ножиці, швейне приладдя тощо на верхній полиці або в ящику, до якого дитина не може дістатися самостійно. Якщо в оточенні вашої дитини виявиться маленький або гострий предмет, малюк неодмінно потягнеться до нього, щоб пограти з ним. Тому вони можуть проковтнути його, вставити в електричну розетку або просто порізатися ним.

3. Прикріпіть меблі до стін

Прикріплення до стіни важкої шафи або високої полиці захистить нестійкий предмет меблів від падіння на дитину. Це важливо, тому що діти люблять лазити по меблях, особливо коли батьки не звертають на них уваги. У той же час не забувайте вчити дітей не залазити і не висіти на ящиках, дверях і полицях.

4. Захищайте гострі краї меблів

Весела гра в хованки або догонялки? Звичайно! За умови, що ви захистите гострі краї столів, стільниць і шаф. Так ви захистите дитину від небезпечного і болючого удару. Багато магазинів пропонують спеціальні силіконові чохли, які просто потрібно надіти на гострі краї меблів. У кімнаті, де найчастіше грає дитина, варто поставити меблі з безпечними закругленими краями.

5. Тримайте хімікати та миючі засоби подалі від дітей

Барвиста упаковка та різноманітні форми пляшечок із миючими засобами можуть спонукати вашу дитину до смертоносної гри. Тому зберігайте побутову хімію в недоступному для дітей місці, наприклад, на верхніх полицях або в контейнерах, які важко відкрити. Зберігайте всі хімікати в оригінальній упаковці, щоб не ввести в оману дитину (в тому числі й старших!), якщо вона випадково натрапить на звичайну пластикову пляшку з невстановленим вмістом.

6. Тримайте ліки під замком

Зберігайте всі ліки подалі від дітей, у тому числі ті, що відпускаються без рецепта. Навіть повсякденні ліки – у великих кількостях – можуть бути дуже небезпечними для здоров’я та життя вашої дитини. Не залишайте упаковку з краплями чи болезаспокійливими на виду – різнокольорові ампули можуть спонукати дитину до небезпечних ігор. Якщо ваша дитина любить прикидатися лікарем, варто приготувати іграшкові таблетки, наприклад, у формі паперових кружечків. Ніколи не дозволяйте дитині гратися з порожніми контейнерами від ліків.

7. Використовуйте кришки електричних розеток

Цей тип захисту захистить вашу дитину від ураження електричним струмом, яке може виникнути в результаті вставлення пальця або побутового предмета в електричну розетку. Кришки для розеток не дорогі, і зазвичай дуже ефективні. Якщо ви перебуваєте на стадії установки електричної розетки, то найкраще вибрати розетку з захисними жалюзями. 

8. Використовуйте кришку плити та замок дверцят духовки

Завдяки відповідній кришці для газової плити чи індукційної плити ви зменшите ризик небезпечних опіків вашої дитини, які виникають, наприклад, через спробу зняти каструлю з гарячим вмістом. Сам захист не дорогий, його легко встановити (спеціальна термостійка стрічка) і демонтувати (наприклад, коли ми хочемо ретельно почистити піч або коли приходимо до висновку, що кришка більше не придатна до використання).

9. Встановити замки на вікна та балконні двері

Навіть діти шкільного віку мають небезпечні ідеї. Один із них — самостійно відкривати вікна та висуватися з них, наприклад, щоб привітатися з другом поверхом внизу. Щоб дитина не робила це без вашого нагляду, встановіть на вікна та балконні двері замки. У випадку з маленькими повзаючими дітьми варто також встановити на сходах замок (хвіртку), який запобіжить багато нещасних випадків і неконтрольований доступ до незахищених приміщень.

10. Розмовляйте з дітьми про безпеку

Це абсолютно необхідно! Діти, які не знають, чому існують заборони, набагато частіше просто не дотримуються їх. З раннього дитинства привчайте дітей, що не можна наближатися до духовки, плити, чайника чи праски. Переконайтеся, що вони знають, що вода та електрика – дуже небезпечна пара, тому не слід розміщувати склянки та пляшки з напоями в безпосередній близькості від розеток або електричних кабелів. Перш за все пам’ятайте, що говорити про загрози – це не налякати дітей, а чітко та зрозуміло подати наслідки недотримання правил безпеки. 

Розумні технології та безпека дітей вдома

Багато нещасних випадків за участю дітей стаються, коли діти залишаються без нагляду. Хоча ми прагнемо забезпечити їм відповідний догляд, ми не завжди можемо бути поруч з ними 24 години на добу. Віддалена робота, приготування обіду, щоденне прибирання або навіть телефонний дзвінок по терміновій справі – все це може ефективно відволікти нас від того, чим в цей момент займаються наші діти. Розумні технології приходять, щоб задовольнити потреби зайнятих батьків. На ринку з’являється все більше пристроїв для розумного дому, які підвищують рівень безпеки домочадців, у тому числі дітей. Прикладом можуть бути розумні камери, оснащені двосторонніми мікрофонами і нічним баченням, що дозволяє контактувати з маленькою дитиною в будь-якій ситуації.

Джерело:https://dity.in.ua/statti/rizne/konsultaciya-dlya-batkiv-bezpeka-ditini-vdoma

Підготувала: фізичний інструктор Оксана Бойко