Дитячі розважальні центри: як не нашкодити дитині

батькам

Автор: Василькіна Юлія Костянтинівна, дитячий психолог

Шум. Найбільша напруга при перебуванні дитини в дитячій ігровій кімнаті створюється за рахунок слухової гіперстимуляції: це, в першу чергу, загальний рівень шуму, обумовлений одночасною роботою багатьох автоматів і атракціонів, дитячими вересками. А також гучні, і часом несподівані звуки, які може видавати ігровий автомат.
Звичайно, завелика і візуальна стимуляція – велика кількість яскравих кольорів, картинок. Багато світлових ефектів: мерехтіння і спалахи одночасно і повсюди.
Все це створює підгрунтя для «зриву».
Є і розумове перенапруження. Якщо дитина грає на автоматах – то це завжди досить короткі ігри. Тільки вдумався, зрозумів принцип, а гра вже і завершилася. Виходить, що дитина протягом години-двох (особливо якщо цей час «проплачений» іменинником) переходить від автомата до автомата. І кожні 3-4 хвилини змушена розбиратися з новою грою. Відбувається перенапруження розумових здібностей, а також моторних функцій.

Діти зазвичай говорять, що їм подобається в ігрових центрах. Їх захоплює незвичайність обстановки – як раз велика кількість різних світлових і візуальних ефектів, звуків, «доступні» гри.
Але коли дитина перезбуджується, починає вередувати, не реагуючи на слова дорослого, істерить або плаче, вона сама не може пов’язати це з перевантаженням нервової системи. А ось уважному дорослому це очевидно.

Як регулювати перебування дитини в розважальному центрі