Пагінець → Новини → Як підготувати дитину до дошкільного закладу.
Як підготувати дитину до дошкільного закладу.
батькам
- Моральна підготовка мами. Якщо рішення прийняте – припиніть хвилюватися. У “Пагінці” працюють лише доброзичливі, уважні педагоги, які доглянуть вашого малюка, залучать його до занять та ігор і втішать, якщо засумує. Мамина тривога на підсвідомому рівні передається дитині і вселяє страх. Налаштовуйтеся рішуче і позитивно.
- Моральна підготовка дитини. В літній період проходячи з малюком повз дитячі садки, коли діти гуляють, акцентуйте увагу на позитиві: “Дивися, як діткам весело, вони граються. Скоро і ти підеш в садок, теж будеш гратися з дітками”. При інших дорослих (в присутності дитини) урочисто повідомляйте, що Сашко скоро піде в садок. Буде добре, якщо вони відповідатимуть щось на кшталт: “Ого, щастить тобі. А от мій Андрійко ще замалий”. Нехай дитина пишається собою і чекає цього моменту з радістю, а не зі страхом. Готуйтеся до першого дня, як до свята: підготуйте нарядний одяг, спечіть торт. У жодному разі не лякайте дитину садком і не погрожуйте ним.
- Готуйтеся до розлуки. Перш за все до розлуки повинні бути готові ви, інакше сильна тривожність або ревнощі матері завадять малюкові легко пережити тимчасову розлуку. Є сенс почати привчати його до того факту, що періодично ви будете розлучатися, але обов’язково (!) зустрічатися знову. Ніколи не можна лякати дитину тим, що ви залишите її в садку і не заберете. Можна придумати особливий ритуал прощання. Почніть використовувати його, йдучи навіть ненадовго – наприклад, в магазин. Коли в свідомості дитини зафіксується ланцюжок подій: ритуал прощання – розставання – повернення мами, в неї буде впевненість, що мама повернеться і дитина зможе легше відпускати вас. Тільки не забувайте використовувати цей ритуал в дитячому садку. Продовжуйте звикати до певної незалежності один від одного. Залишайте дитину на ваших близьких, заводьте друзів, на майданчику не вирішуйте за дитину всі проблеми – дайте їй можливість спробувати вирішити ситуацію самій. Це, до речі, дасть вам можливість побачити, як ваша дитина схильна діяти самостійно- плакати, бити “кривдника”, чи легко миритися і т.д. У роздягалці не затягуйте процес слізного прощання – чим довше він триває, тим важче дитині. Найчастіше діти, поплакавши в роздягалці, в групі дуже швидко заспокоюються і включаються в гру.
- Розпорядок дня. Якщо вдома часто розпорядок дня сім’ї підлаштовується під дитину, то в дошкільному закладі дитині доведеться жити за сталим розпорядком. Тому за літо постарайтеся наблизити режим дня до “садочкового”: рано прокидатися і рано лягати, спати вдень (чи хоча б тихенько лежати в лііжечку).
- Їжа. Багато дітей дуже повільні та перебірливі у їжі, що часто стає проблемою у дошкільному закладі. Подивіться розділ “харчування” на нашому сайті і постарайтеся іноді готувати для малюка вдома”садочкові” страви, щоб він звик до них і не відмовлявся їсти. Припиніть давати перекуси між прийомами їжі, навчіть їсти самостійно, акуратно і не надто повільно. І не просіть вихователя годувати вашу дитину насильно: відраза до дитсадка дуже часто виникає у дітей саме з цієї причини.
- Самообслуговування. Звичайно, за потреби вашій дитині допоможуть. Але буде чудово, якщо вона зможе самостійно їсти, сідати на горщик/туалет, частково одягатися/роздягатися, мити руки, а не постійно чекатиме допомоги (до того ж, не одна). Важливо також навчити дитину ходити в туалет не тоді, коли “припече”, а наперед (перед прогулянкою, перед сном…).
- Навчіть дитину просити про допомогу. Часто діти не вміють цього через те, що мами вгадують і задовольняють всі їх потреби без слів, і відчувають через це значні труднощі в дошкільному закладі. Пояснюйте: “Якщо ти захочеш пити – скажи про це виховательці, і вона наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет – скажи про це”. Грайтеся в рольові ігри: наприклад, ви – вихователь, а ведмедик – дитина, яка хоче пити. Також підготуйте дитину до того, що не всі її бажання будуть задовольнятися моментально (“У групі багато діток, іноді тобі доведеться почекати своєї черги”).
- На майданчику, у пісочниці навчіть дитину взаємодіяти з ровесниками: знайомитися, звертатися до діток, просити, а не забирати, іграшки, пропонувати свої “скарби”, гратися разом, ініціювати спільну гру, миритися, знаходити компроміси.
- Відучіть дитину від звичок, які заважатимуть їй у дошкільному закладі: заколихування перед сном, пляшка з соскою, памперс на прогулянці тощо.