Для батьків майбутніх першокласників

У дитячій творчості пластилін є інструментом без кордонів! Вивчаємо кольори і відтінки, розвиваємо дрібну моторику і фантазію, ліпимо маленькі кульки і з’єднуємо елементи зубочистками. Отримаємо в результаті цікавий для дітей конструктор з безліччю комбінацій.

Необхідні матеріали:

ІГРОВИЙ ПРОЦЕС:

1. Щоб отримати від заняття максимум користі, спробуйте вивчити різні властивості пластиліну.

2. Проаналізуйте колір кожного шматочка. Змішуйте кольору і отримуйте нові відтінки.

3. Відчуйте пластичність матеріалу на дотик. Маса для ліплення, яка довго пробула на повітрі, поступово втрачає еластичність і перетворюється в твердий матеріал. Якщо затвердів пластилін, його пластичність можна відновити теплом рук або зануренням упакованого шматка в теплу воду.

4. Найпростіше, що можна зробити з пластиліном – катати кульки. Коли їх стане багато, можна приступати до створення чогось більш складного.

5. За допомогою зубочисток скріплюємо пластилінові кульки між собою. Вивчаємо геометричні фігури: трикутник, квадрат, прямокутник, багатокутник, пряма, ламана лінія. Якщо дитина проявить фантазію, може вийти сонце, зірка, будиночок, фігурка людини і т.д.

6. Переходимо до об’ємних композицій. До пласкої опори вертикально приєднуємо зубочистки, вершини яких закриваємо м’якими кульками. Чергувати горизонтальні і вертикальні ряди зубочисток з пластиліновими кульками можна, поки 3D фігура міцно стоїть на поверхні.

7. Поекспериментуйте і створіть об’ємний макет будиночка,  людиноподібні фігурки, інші об’єкти для рольової гри.

8. Цінність конструкторів в тому, що дитина вчиться і набуває корисні навички в ігровій формі. А після збору конструктора починається ще більш цікавий процес гри з тільки що зробленими героями і об’єктами.