5 надійних способів заробити “мамин невроз”, коли віддаєш дитину до садочка
5 надійних способів заробити “мамин невроз”, коли віддаєш дитину до садочка
- Приводьте дитину в дитячий садок в умовах цейтнотуБажано, щоб у вас було не більше 3-4 хвилин на «роздягнути-здати вихователю», і потім обмаль часу, щоб дістатися до роботи. Це дозволить збільшити базову напругу.
- Накручуйте себеВийшовши з дитячого садка, відразу ж починайте активно думати на теми: «Як же йому там буде погано!», «Навіщо я чиню так зі своєю дитиною?», «Напевно, я погана мати!» і так далі. Чим категоричніше, тим краще. Якщо на роботі думати ніколи, поверніться до цих думок під час обідньої перерви. Якщо любите візуалізувати, уявляйте картинку з дитиною, що захлинається від сліз, і байдужими вихователями.
Обривайте всі спроби виправдати себе в своїх же очах. Наприклад, якщо з’являться думки: «Звичайно, моєму сонечку більше подобається зі мною, ніж в садку, і будь-яка дитина буде вередувати, якщо потрібно робити те, що не хочеться. Але відвідування дитячого садка необхідно дитині, вона соціалізується, навчається справлятися з труднощами і так далі».
- Негативно налаштовуйте дитинуУвечері обов’язково детально розпитайте дитину про те, що їй НЕ сподобалося в садку: як було сумно без вас, хто з дітей не хотів дружити і навіть бився, як вихователь змушувала одягатися і їсти самостійно. Позитивні моменти – прогулянки, ігри з іншими дітьми, з новими іграшками, цікаві заняття – не обговорюємо! Навіщо вони нам? Підсумком повинна стати максимальна концентрація дитини на негативі. Щоб вранці вона прокинулася в повній «бойовій готовності».
- Нехай оточуючі змушують вас відчувати провинуЗнайдіть в своєму оточенні людину, щиро переконану у тому, що все життя жінки повинно бути присвячене лише дитині, а дитячий садок, відповідно – спосіб «позбутися дитини, щоб забезпечити собі свободу». Обговорюйте проблему адаптації тільки з нею. «Правильний» зворотний зв’язок міцно закріпить у вашій голові ідею власної вини.
- Тати теж можуть взяти участь!Інструкція для тат така: категорично відмовляйтеся відводити дитину в садок вранці. Пояснюйте це тим, що йому/їй легше піти з мамою. При скаргах матері на те, як вранці було жахливо, відводите очі і з сумнівом питайте: «А ти впевнена, що нам це потрібно? Може, нехай поки вдома посидить?». У розмовах з дитиною дуже корисно рахувати дні до вихідних, коли (ура-ура!) можна буде не йти в «це жахливе місце».
За допомогою таких нехитрих правил можна вже протягом двох тижнів сформувати у себе стійке відчуття провини, що супроводжується зниженням настрою, дратівливістю, а якщо постаратися – і проблемами зі здоров’ям (стрибки тиску, головні болі). З огляду на, що адаптація до дитячого садка займає в середньому три місяці, можна досягти дійсно видатних успіхів.