Топ 7 правил одягання на зимову пргогулянку
Топ-7 правил, як одягти дитину на зимову прогулянку
1. Головне правило: не перегріти.
Адже застуда виникає через те, що зіпріла дитина швидко промерзає. Тож під час прогулянки стежте, щоб дитина не спітніла. А якщо ви заходите в магазин, то обов’язково розстебніть куртку дитині, зніміть шапку.
2. Правило “плюс один, мінус один”.
Якщо під час прогулянки Ваша дитина постійно сидітиме на санках або в колясці, одягніть на неї на одну одежинку більше, ніж на себе. Якщо ваш карапуз активно рухатиметься і гратиметься, одягніть на одну річ менше, ніж на себе.
У дітей теплообмін значно швидший, ніж у дорослих. Коли Ваше щасливе маля гасає по майданчику, Ви стоїте і мерзнете. Тому, замість того, щоб одягати на прогулянку дитину, як капусту, краще самі одягніться тепліше.
3. Ноги в теплі.
Дуже важливо, щоб ніжки дитини були завжди в теплі. Для цього на мороз одягайте шерстяні шкарпетки та вибирайте черевики з натуральних матеріалів. Щоб сніг не потрапив усередину черевиків, вибирайте штани на гумках і достатню довжину.
4. Білизна тільки з натуральних тканин.
Щоб дитина не промерзла на прогулянці, під комбінезон і светр одягніть білизну – майку й штанці, колготки з бавовни. Не треба одягати багато одежин – важливо, щоб вони були досить легкі, просторі та не обмежували рухів дитини. Важливий нюанс для одягу, призначеного для зимової вечірньої прогулянки, – вставки, що відбивають світло.
5. А як же ротик і носик?
Закривати ніс і рот шарфиком не варто, адже це призведе до того, що дитина вдихатиме вологе холодне повітря через промоклу від конденсату тканину.
6. Яка шапка краща.
Шапка має бути з шерсті й бавовни хоч би наполовину. Краще додатково одягти капюшон у разі необхідності. Якщо в дитини іноді болять вушка, краще вибрати шапку з ущільненням на вушках. Якщо малюк не любить зав’язки на шапці, купіть шапку-шолом, яка до того ж закриє шию.
7. Ручки загартовуємо?
Рукавички теж вибирайте із натуральних матеріалів. На початку прогулянки, якщо на вулиці не дуже холодно, можна якийсь час не одягати на малюка рукавиці – з метою загартовування. Якщо ви плануєте ліпити снігову бабу, краще прихопити з собою кілька пар або купити водонепроникні рукавички.
І не забудь змазати носик малюка оксоліновою маззю за 30 хв. до виходу, щоб мікроби та віруси не пробралися в організм дитини.