Готуємося до школи разом

батькам

Гра «Що потрібно у школі ?»
Ця гра дає можливість сформувати в дітей само організованість та самоконтроль.
Батьки разом з дитиною складають список усіх необхідних у школі речей від канцтоварів до спортивної форми – розповідаючи про те навіщо потрібні ці речі. Купівлю цих речей бажано проводити разом, з урахуванням призначення кожної речі.

Вправа «Лісова школа».
Вправа націлена на вивчення шкільних правил, розвиток уваги, логічного мислення.
У Лісовій школі йшов урок. Перший раз учні прийшли в 1 клас. Підкажіть, хто з них поводиться вірно, а хто ні. Поясніть, чому.

Гра «Першокласник»
У грі закріплюються знання дітей про те, що потрібно першокласнику для навчання в школі, виховується бажання вчитися. Зібраність, акуратність.
Гра може бути проведена як в сім’ї з однією дитиною, так із групою дітей. На столі у дорослого лежить портфель і кілька предметів: пенал, олівець, щоденник, ложка, ножиці, ключ, гребінець, зошит. Після нагадування про те, що дитина скоро йде до школи і буде сама збирати свої речі, йому пропонують подивитися на розкладені предмети і як можна швидше зібрати свій портфель. Гра закінчується, коли дитина складе всі речі і закриє портфель. Можливі модифікації якщо беруть участь кілька дітей, ввести елемент змагання, якщо одна дитина буде рахувати до 5. потрібно звертати увагу на те, щоб складали речі не тільки швидко, але й акуратно, не забувати заохочувати тих, хто точно виконав ці правила у грі.